ניצבים למופעים

התפקיד של ניצבים במופעים

כצופים של הצגות, טלוויזיה וסרטים וודאי הבחנתם בתפאורה האנושית אשר מלווה את הסצנות והופכת אותן למציאותיות והגיוניות יותר. התפאורה הזו מורכבת מניצבים אשר מופיעים ברקע הסצנה תוך שהם מבצעים תפקידים שונים וגורמים לתחושת התרחשות בסצנה ושומרים שלא תהיה ריקה ומוזרה במקצת. ניצבים במופעים משתתפים הן בסצנות המוניות והן בסצנות שכוללות מספר מצומצם של אנשים ובהתאם, אפשר לזהות ולהתמקד בהם. בחירת הניצבים לסצנה היא בהתאם לצורכי ההפקה ולפי המראה הדרוש בתסריט.

מופעים, סרטים, טלוויזיה ותיאטרון

ניצבים במופעים קרויים גם סטטיסטים, הם שחקנים בעלי תפקיד שולי בלי טקסט והם אינם צריכים להיות עם כישורי משחק מיוחדים. לרוב הניצבים מופיעים ברקע של התרחשות הסצנה ואין להם השפעה על העלילה אלא הם רק משלימים את האווירה הנדרשת בה ונבחרים בהתאם למאפיינים שאמורים להתאים לסוג הדמות שאותה העלילה מבקשת להכניס ברקע לצד הדמויות הראשיות. לעתים הניצבים יתבקשו לבצע פעולות מסוימות בהתאם לסיטואציה המצולמת, להעמיד פנים שהם מדברים ולהיראות פעילים במהלך הסצנה תוך שמירה על סנכרון בין הפעולות של כל הניצבים המשתתפים באותו הזמן.

הניצבים משתתפים כמעט בכל הפקה – הצגות, מופעים שונים, סדרות, סרטים, פרסומות, קליפים – ומשלימים את תמונת הסצנה כולה כדי שתשדר אמינות וריאליסטיות. לעתים משתמשים בניצבים רבים לתפאורת הרקע ולעתים במעט ניצבים, כמות הניצבים היא בהתאם לצרכי ההפקה וכך גם סגנון הלבוש שלהם שנקבע בהתאם לאופי הסצנה והעלילה. הניצבים הם משמעותיים מאוד ויש להם חלק חשוב בהפקה וכך הם נחשבים לחלק שהוא בלתי-נפרד מכל קאסט השחקנים וסביר שבלעדיהם, ההפקה לא תהיה שלמה ואולי גם שווה פחות. 

עולם הניצבים

אלו אשר מעוניינים לקחת חלק ולהיות ניצבים במופעים יכולים לפנות לסוכנויות הניצבים השונות אשר מתווכות בין הניצבים לבמאי ההפקות, אם הניצב מתאים לדרישות הבמאי הוא נבחר ומשתתף בהפקה. בצורה זו ניצבים יכולים להשתתף בכמה הפקות לאורך השנה בהתאם ליכולותיהם ומתי שנוח להם, אחד היתרונות הגדולים של תפקיד הניצב, זהו תפקיד גמיש שאפשר לשלב אותו במהלך היומיום ולהנות מתפקיד חווייתי לצד חיי השגרה.

כאמור, הניצב נחשב לחלק מהקאסט, נמצא איתם בזמן ההפקה ומגיעות לו את אותן הזכויות שמקבלים שאר משתתפי ההפקה כשהניצב, אשר החליט לקחת חלק בהפקה, צריך להיות נוכח וזמין לאורך כל זמן ההפקה.

רבים מאיתנו חלמו או חולמים להופיע על במה, אל תוותרו על החלום הזה כי אפשר להגשים אותו כמעט בקלות. במאי הפקות שונות מחפשים לפרויקטים שלהם ניצבים וזה יכול להיות בדיוק הדבר שמתאים לכם. ניצבים במופעים נהנים מחוויה אשר מוציאה אותם מהשגרה, נותנת להם להיכנס לתחום נוצץ ומלהיב והזדמנות להופיע מול קהל, מספקת להם הצצה לתעשייה וגם, מעניקה להם הכנסה נוספת, כל זה תמורת כמה שעות פנויות שלהם עבור קריירה עתידית.

פרטים ליצירת קשר

לקבלת פרטים נוספים

דילוג לתוכן